› Konflikty a jak na ně

Konflikty a jak na ně

v kategorii: Příspěvky


konfliktyVšichni se běžně dostáváme do střetů s okolím. Může se jednat o okolí vnitřní (máme konflikt sami se sebou) anebo vnější (máme problém s někým jiným). V našem e-booku se zaměříme hlavně na konflikty vnější a jejich řešení.

V zaměstnání i v soukromém životě se konfliktům nemůžeme vyhnout. V běžných situacích a při jednání s partnery, se snažíme být asertivní, podvědomě i vědomě hledáme optimální rovnováhu mezi příliš pasivní a příliš agresivní reakcí, abychom dosáhli řešení, které je podle nás nejvhodnější. Bohužel ne vždy stačí tento přístup k vyřešení konfliktu.

Jak je tedy možné konflikt vyřešit? Samozřejmě, tak jako u všeho, i zde platí, že neexistuje jediný správný způsob řešení. Existuje ale postup, který nás může nasměrovat tam, kde by to řešení mohlo být. Vždy musíme začít tím, že si konflikt zařadíme podle to jo, jak je pro nás důležitý a jak je nejen pro nás naléhavé ho vyřešit. Poté vybereme jednu ze strategií, kterou použijeme k řešení problému. Postupně se budeme zabývat jednotlivými strategiemi, jejich přínosy i úskalími, které s sebou mohou přinášet.

Management konfliktů from Mindset s.r.o.