6. Sedíte (příliš) pohodlně?


Když jsme ve své zóně pohodlí, jsme sebevědomí, klidní a často se cítíme uvolněně nebo dokonce pohodově – a je to moc příjemné. Otázka zní, netrvá to už moc dlouho? Kdy jste se naposledy pokusili naučit něco nového? Kdy jste naposledy zariskovali? Máte pocit, že je čas na pokrok anebo změnu?

Zamyslete se především nad věcmi, které už dlouho odkládáte – možná proto, že jsou mimo vaši zónu pohodlí! Může to být cokoli, od telefonického rozhovoru, aktualizace životopisu, po exotickou dovolenou nebo nový koníček či aktivitu. Udělejte si seznam věcí, které můžete udělat teď hned.

Úkol pro vás:

Nakreslete si takzvanou přímku pohodlí. Na jednom konci přímky je nepohodlí, ale něco se děje, a na druhém konci je pohodlí, útlum až téměř hibernace. Následně si vyznačte, kde na této přímce se právě nacházíte. Pokud jste už v útlumu nebo dokonce v zimním spánku, začněte něco dělat. Sepište si seznam věcí, které můžete udělat teď hned.

nepohodlí ———-|———- hibernace


Tyto lekce, které jsou součástí Koučinkového diáře, vám umožní na sobě během jednoho roku efektivně pracovat a docílit tak trvalých změn v osobním nebo profesním životě, zlepšit komunikaci, být asertivnější, lépe zvládat stres a mít celkově větší úspěch.

Mimochodem, jaký byl Váš týden na škále od 1 do 10 (nejlepší)?

Tištěný koučinkový diář se všemi 52 týdenními lekcemi, cvičeními a úkoly  pro zvýšení výkonnosti, mentální odolnosti i vaší psychické pohody si můžete nechat poslat ještě dnes.

HLAVA NEJVĚTŠÍ (NE)PŘÍTEL ČLOVĚKA, 3. VYDÁNÍ PRÁVĚ DORAZILO!
Koupit tištěnou knihu