Mindset® Hubnutí Plus

v kategorii: Aktuální kurzy


 • Název kurzu: Mindset® Hubnutí Plus
 • Stručný popis kurzu:

  Mindset© Hubnutí Plus je program zaměřený nejen na hubnutí. Změna životního stylu, kterou zažijete při absolvování programu, výrazně ovlivní celou řadu dalších sfér vašeho života. U našich absolventů pozorujeme tyto pozitivní změny

  • výrazný úbytek tělesné hmotnosti,
  • zvýšení vitality a kondice,
  • zlepšení tělesné kompozice,
  • snížení zánětlivosti organismu a bolesti,
  • zlepšení kognitivních schopností,
  • snížení hladiny stresu a zvýšení mentální odolnosti,
  • snížení biologického věku,
  • zvýšení fyzické atraktivity a větší úspěch v osobní i profesní rovině.

  Program obsahuje:

  • 12 x skupinový koučink & mentoring (12 x 2,5 hodiny)
  • 6 x individuální koučink (6 x 1 hodina)
  • Individuální nutriční a pohybový plán

  Časový průběh a termíny

  Doba trvání: ca. 24 týdnů (vždy jednou za 14 dní)

  Začátek: 19. ledna 2022 16:00 osobně nebo přes Zoom (dle vašich časových možností nebo preferencí)

   

  Změna návyků

  Všichni víme, že bychom měli zdravě jíst, více se hýbat, nestresovat se apod. Kdyby to bylo tak jednoduché, jsme nejzdravější národ na světě. Statistiky ale hovoří o pravém opaku …

  Změnit zaryté návyky a začít se chovat zodpovědně ke svému zdraví je ale velmi obtížné a málokdo to zvládne sám.

  K iniciaci trvalé změny životního stylu jsou třeba znalosti, zpětná vazba, externí podpora a v neposlední řadě čas. V rámci Mindset© Hubnutí Plus vám poskytneme transfer znalostí k udržitelné změně, detailní plán na každý den, vyhodnocování a zpětnou vazbu ohledně vašeho pokroku a v neposlední řadě mentální podporu. Podle našeho názoru je 6měsíční délka programu minimální doba, která je nutná pro udržitelnou změnu životního stylu.

 • Formát kurzu: Kombinovaný
 • Termín: 19.01.2022 až 15.06.2022, 16:00 - 18:30 hod
 • Místo konání kurzu: Praha 4, Na Pankráci 30
 • Cena kurzu: 24 990 Kč vč. DPH

OBJEDNAT KURZ

V čem se liší Mindset® Hubnutí Plus od ostatních programů

Všichni víme, že diety dlouhodobě nefungují. Hubnutí Mindset® Plus proto není primárně založeno na dietě. Vše začíná v hlavě a záleží na vašem mentálním nastavení a přístupu k vašemu tělu a k vašemu životu, pokud chcete udělat nějakou trvalou změnu. To je první věc, na kterou se zaměříme a kterou vám pomůžeme metodami transformačního koučinku změnit, pokud chcete zhubnout, být zdravější a cítit se lépe. Je to ale jen první krok, na který navazuje přenos moderních vědeckých poznatků z oblasti fyziologie, metabolismu, nutriční vědy a sportu. Tyto elementy se doplňují a vytváří ucelenou strategii změny životního stylu, jejíž jednotlivé elementy vám pomůžeme postupně zakomponovat do vašeho života. 

Všechny cíle jsou k ničemu, pokud nemáte detailní plán, jak cíle dosáhnout. Cílem tohoto programu je, abyste se opět cítili dobře a strávili pokud možno co největší část života v plné síle a ve zdraví. Proto pro vás připravíme individuální program, který obsahuje detailní přehled toho, jak docílit změny, jak se stravovat, jaký druh pohybu je pro vás vhodný a jak zmírnit stres. 

Co získáte v rámci programu

1. Vstupní analýza a diagnostika

Nejprve je důležité zjistit, jak na tom jste. Pomůže nám v tom analýza pomocí diagnostického přístroje InBody. Checklist zaměřený na váš současný fyzický stav, stravovací a pohybové návyky nám poskytne potřebné informace, abychom pro vás mohli připravit opravdu individuální a detailní plán.

 

 

2. Podpůrnou skupinu lidí se stejným problémem a cílem zhubnout 

V této části se seznámíte se základními psychologickými principy toho, jak získat motivaci, dosáhnout změny a začít se chovat zodpovědně sám k sobě. Na tomto bodě ztroskotá většina dobře míněných diet, fitkových permanentek a všechna novoroční předsevzetí. Nejde o to vědět, že mám něco změnit, ale o to, jak změny dosáhnout.

 

 

3. Individuální strategii, jak efektivně a udržitelně změnit vaše stravovací návyky

Zapomeňte na diety. Žádná dieta dlouhodobě nefunguje. Jediné, co funguje, je trvalá změna stravovacích návyků, která zohledňuje základní principy lidského metabolismu a jeho změny v průběhu života. Dozvíte se, jak změnit stravování tak, abyste byli celkově zdravější, cítili se lépe, byli méně unavení. Pokud máte nadváhu, určitě také zhubnete, ale bude to jen vedlejší efekt vašeho nového životního stylu.

 

4. Individuální pohybový plán, který vás bude bavit

Pohyb je život. Pohyb zásadně ovlivňuje nejen proces stárnutí, ale i vaše kognitivní schopnosti, jako je paměť a rychlost vašeho mozku při zpracování informací. Nemusíte zrovna zvedat činky nebo sprintovat v lese, ale vašemu věku a vaší kondici přiměřený, pravidelný pohyb by se měl stát nedílnou součástí vašeho života. Zde se dozvíte, jak začít a jak se zlepšovat.

 

 

5. Mindfulness techniky ke snížení hladiny stresu

Stres zabíjí. Ukážeme vám, co s tím můžete udělat. Začneme analýzou vaší úrovně stresu. Naučíte se přemýšlet jiným způsobem, než jste byli dosud zvyklí, dívat se na život s patřičným nadhledem a nedělat si kvůli nedůležitým malichernostem starosti. Osvojíte si denní rutinu, která dramaticky sníží hladinu stresu.

 

 

6. Individuální koučink & mentoring

Jednou za 4 týdny se setkáte osobně nebo přes zoom s vaším osobním koučem, se kterým proberete vaši individuální situaci, co funguje a co ne a dohodnete se na úpravě strategie a dalších krocích.

 

 

Jak program probíhá

Program začíná 29. září 2019 úvodním seminářem  (16:00 – 18:30). Zde se dozvíte potřebné informace o tom, jakým způsobem postupně implementovat zmíněné změny životního stylu, a jak si poradit s překážkami, na které budete v průběhu programu narážet.

Následuje 11  skupinových koučink & mentoring termínů (16:00-18.30 ve 14denních rozestupech (viz termíny nahoře). Smyslem těchto termínů je vyhodnotit, jak se vám daří realizovat náplň programu, podpořit vás v dalším pokroku a poradit se vším, na co narazíte. Budete mít zároveň možnost si vzájemně vyměnit zkušenosti s dalšími účastníky programu.

Program končí 2. března 2022 individuálním vyhodnocením úspěchu programu. 

Tým expertů po celou dobu trvání programu 

Nedělejte si iluze. Změnit životní styl sám bez mentora zvládne málokdo. Většina lidí potřebuje zpětnou vazbu, podporu a také určitý tlak. To všechno vám poskytne váš osobní mentor, se kterým jednou měsíčně proberete, jak jste pokročili, co se daří realizovat, co ne a  hlavně jak dál a co byste mohli vyzkoušet příští měsíc. Nebojte, nenecháme vás v tom samotné.

Vaši lektoři

Dr. Ivan Černohorský se dlouhodobě zabývá koučinkem manažerů a sportovců. Narodil se roku 1962 v Praze. V roce 1979 odešel do Německa, kde se věnoval vrcholovému sportu (šerm) a vystudoval národní hospodářství. Od roku 1990 do roku 1993 pracoval jako vědecký asistent na katedře mezinárodních vztahů a monetární ekonomie na univerzitě ve Würzburgu, kde 1993 získal postgraduální doktorát z ekonomie. V letech 1993–1997 pracoval v bankovnictví v Mnichově a v Praze. Od roku 1997 do roku 2005 řídil v ČR dceřiné společnosti německé Hypo-Bank, Baader Bank a nakonec působil jako generální ředitel Interbanky patřící do skupiny Bayerische Landesbank. Od roku 2005 působí v oblasti lidských zdrojů. Pod značkou Mindset se věnuje vzdělávacím projektům „Mindset Coaching“, „Mindset Health Coaching“, vytvořil a provozuje e-learningovou platformu „Learn-Online“.

“Program vznikl z mé posedlosti  přírodními vědami, zejména nedávným výzkumem z oblasti evoluční biologie, biochemie a metabolismu. Začal jsem před několika lety poznatky postupně aplikovat sám na sebe s výsledkem, že jsem ještě nikdy nebyl tak fit a necítil se tak dobře jako nyní, v mých 58 letech. Před nějakou dobou ve mně uzrálo přesvědčení, že bych mohl  vědomosti týkající změn životního stylu spojit s metodami koučinku, zejména s know-how koučinku změny a poskytnout je ve formě transformačního programu veřejnosti.”


Mgr. Kamila Ulčová je koučka s výcvikem akreditovaným ICF s certifikátem NLC Professional Coaching Skills, moderátorka a kreativní autorka. Téměř 20 let se věnovala televiznímu, rozhlasovému i veřejnému moderování a práci v médiích. Nyní své zkušenosti s mezilidskou komunikací propojuje s profesionálním koučinkem osobního rozvoje, kde se snaží pomáhat lidem v úžasném procesu osobního růstu. “Neurokoučink, kterému se věnuji, je mezinárodně uznávaná koučovací služba, která se opírá především o poznatky moderní neurovědy. Jako kouč se snažím vždy mít na paměti, že klient i já jsme především dvě spolupracující lidské bytosti. Prioritou je pro mne vzájemný respekt, důvěra, bezpečí, lidskost, pozitivní přístup, náročnost a struktura celého procesu. Nezbytnou součástí mého přístupu ke koučinku je velká porce empatie a špetka humoru.” Kamila má desetiletou intenzivní zkušenost s keto dietou a low carb stravováním. Tyto osobní zkušenosti vychází z příběhu jejího života a přináší je v podobě Health coachingu všem účastníkům kurzu. “Pojďme se užitečně zamyslet nad svým životním stylem a přeberme kontrolu a odpovědnost nad svým zdravím, vitalitou i vzhledem. Se správnou strategií a přístupem můžeme změnit hrozně moc, můžeme najít to nejlepší v nás!” Kamila také píše a ilustruje, na svém kontě má několik úspěšných knih pro děti a teenagery. “S touhou vyprávět příběhy perem a štětcem jsem patrně přišla na svět. Je to má radost a můj svět, o který se moc ráda dělím.”


Mgr. Jakub Hrubeš se v oblasti fitness a vedení lidí pohybuje už více než 10 let. Pod rukama mu prošlo několik stovek spokojených klientů, kterým pomohl změnit život. Jakub se v koučinku zaměřuje hlavně na singles, kterým díky svému programu pomáhá postupně změnit své chování, myšlení a vizáž. Cílem pak není nic menšího než svůj protějšek díky změnám najít. Kromě samotného koučování má zkušenosti z několika manažerských pozic, kde vedl týmy o několika desítkách členů a řešil s nimi jak běžné, tak pracovní problémy. „Postupem času jsem zjistil, že jen když lidi pochopíte v celém rozsahu jejich myšlení, můžete jim teprve porozumět. Každý totiž vnímáme svět úplně jinak a není proto možné někoho soudit jen podle toho, že má na danou věc jiný názor nebo reakci.“ Kromě koučinku a vedení lidí má Jakub také zkušenosti z Českého rozhlasu a dalších medií. Hlavně je to ale sportovec srdcem i duší a nejlíp se cítí, když vystavuje své tělo novým stresovým faktorům. „Každé tři měsíce se snažím změnit svoji rutinu, a to v různých spektrech fungování mého těla. Ať už se jedná o stravování, tréninkový režim nebo například spánek, tak i ta nejmenší změna může mít zásadní vliv a přínos.“ Největší silou Jakuba je, že své klienty dokáže nabít energií, ukázat jim jejich potenciál a dostat je do stavu, kdy sami touží po tom dosáhnout svého cíle. „Vždycky jsem miloval s lidmi mluvit a naslouchat jim. V případě, že se vám pak otevře možnost, abyste jim navíc s jejich problémy pomohli a stalo se to vaším zdrojem obživy, jedná se o vaší vysněnou profesi, kdy přestáváte vnímat čas. A to je na tom spolu s výsledky mých klientů to nejsladší.“


Anna RichterováAnna Richtrová je výživová poradkyně a koučka s obrovským zájmem o fyzické i psychické zdraví. Při svém dlouholetém pobytu ve velké Británii vystudovala dvouletý kurz výživy na The Nutrititional healing fundation, který spojuje intenzivní výuku výživy, anatomie a fyziologie a naturopatických terapeutických technik, které podporují očistu organismu a jeho samouzdravovací proces. „Otázka zdraví mě zajímala už od dětství ale až při podrobném studiu nutriční biochemie jsem opravdu pochopila, že skutečně jsme to, co jíme a máme tedy zodpovědnost za naše zdraví plně ve svých rukou. Strava nejen že hraje důležitou roli při udržení ideální váhy a prevenci civilizačních chorob, ale je také nesmírně důležitá pro zdravý mozek a udržení psychické pohody a optimálního mentálního výkonu. Chápat metabolické procesy a potřeby těla nám dává svobodu toho volit si to, co je pro nás zrovna nejlepší nezávisle na zmatečných a často konfliktních informacích všude kolem nás.“ Anna má ráda různé kultury a životní styly. Žila jedenáct let v zahraničí a procestovala kus Jižní Ameriky a jihovýchodní Asie. Kromě výživy má Anna dlouholetou zkušenost s personalistikou ve výrobních firmách, kde měla možnost spolupracovat s rozmanitým kolektivem lidí. „Vždy mě fascinovalo, jak jsme každý jiný a zajímalo, co koho naplňuje a motivuje. Stejně tak přistupuji i ke zdraví výživě. Každý člověk je unikát a potřebuje svůj individuální program.“ Ve volném čase se věnuje osobnímu rozvoji, studiu nových poznatků ze světa stravy a zdraví, a také sportu, kreslení a psaní.

OBJEDNAT KURZ