Kouč zdravého životního stylu 10.04.2024 až 12.06.2024 (akreditace MŠMT)

v kategoriích: Aktuální kurzy, Zdraví


 • Název kurzu: Kouč zdravého životního stylu 10.04.2024 až 12.06.2024 (akreditace MŠMT)
 • Stručný popis kurzu:
  • Delší život ve zdraví: Longevity Coaching je světový trend, který se zaměřuje na koučink zdraví, kvality života a dlouhověkosti. Pokud je to i Vaše životní téma, přijďte se naučit vše potřebné a staňte se Koučem zdravého životního stylu!
  • Metody koučinku: Kurz je zaměřený na získání koučinkových dovedností, kvalifikace kouče a používání koučinkových technik ke změně chování vedoucí ke zdravějšímu,  kvalitnějšímu a delšímu životu ve zdraví, zpomalení procesu stárnutí a prevenci civilizačních chorob, jako jsou rakovina, kardiovaskulární choroby, diabetes, metabolický syndrom.
  • Síla skupiny: Propojení s ostatními a dynamika kurzu, kterou spoluvytváří všichni jeho účastníci, je pro většinu zásadním přínosem pro budoucí život. Staňte se proto certifikovaným Koučem zdravého životního stylu a součástí naší komunity koučů.
  • Spolupráce: Absolventi kurzu mohou provozovat individuální i skupinový  koučink pod značkou Mindset | Kouč zdravého životního stylu. 

  Kurz je akreditován Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy (MŠMT)  jako rekvalifikační kurz pro pracovní činnost Kouč (koučinkové metody přitom aplikujeme na změnu životního stylu)


  Termíny prezenční části kurzu

  • středa 10.4.2024 9:00 – 15:00
  • středa 17.4.2024 9:00 – 15:00
  • středa 24.4.2024 9:00 – 15:00
  • středa 1.5.2024 9:00 – 15:00
  • středa 8.5.2024 9:00 – 15:00
  • středa 15.5.2024 9:00 – 15:00
  • středa 22.5.2024 9:00 – 15:00
  • středa 29.5.2024 9:00 – 15:00
  • středa 5.6.2024 9:00 – 15:00
  • středa 12.6.2024 9:00 – 15:00

  Nemáte čas na prezenční kurz? Chcete začít studovat hned?

  V tom případě můžete absolvovat tento online kurz:

  Cena za online-kurz se vám plně započte při následné objednávce akreditovaného-prezenčního kurzu.


  Obsaženo v ceně:

  • 61 vyučovacích hodin/10 dnů prezenční výuky – interaktivních workshopů
  • Závěrečná zkouška a certifikáty
  • Program pro radikální změnu
  • Kniha “Hlava největší (ne)přítel člověka
  • Mindset Coaching® Performance Workbook

  Alternativní kurzy:

 • Formát kurzu: Kombinovaný
 • Místo konání kurzu: Garden Eleven House, učebna 3. patro
  Kubánské nám. 11,
  Praha 10 - Vršovice

  Objednáním kurzu vyjadřujete svůj souhlas s Obchodními podmínkami Mindset Academy s.r.o.
 • Cena kurzu: 49 990 Kč vč. DPH

OBJEDNAT KURZ

Zaměření kurzu

Nad rámec koučinkových postupů a metod se zaměříme na následující oblasti:

1. Změna chování – Program je zaměřený na psychologii změny chování: vycházíme z našich dlouholetých zkušeností v oblasti mentálního koučinku. Naše metodologie změny myšlení a rizikového chování je postavená na poznatcích moderní behaviorální psychologie. Dozvíte se, jaké jsou předpoklady a jaké podmínky musí být splněny, aby někdo mohl změnit své chování a začal se chovat zodpovědněji ke svému zdraví.
2. Aktuální vědecký výzkum – V rámci tohoto programu pracujeme pouze s poznatky aktuálního vědeckého výzkumu. Vždy uvádíme zdrojové informace a upozorníme vás na oblasti, kde jsou současné výsledky vědeckého výzkumu nejednoznačné nebo rozporuplné. Dozvíte se, jaké jsou signální efekty sacharidů, bílkovin a tuků (signální dráhy inzulin, AMPK, mTOR, IGF1, PI3K, atd.); o strategiích přerušovaného půstu (autofagie, apoptóza, senescentní buňky, nemoci a stárnutí); co je zdravý mikrobiom; jak snížit zánětlivost a snížit tělesnou hmotnost; jak správně cvičit, spát a relaxovat.
3. Mentální i fyziologické aspekty – Program je holisticky zaměřený a obsahuje jak mentální tak fyziologické aspekty zdraví, osvědčené metody mentálního tréninku z oblasti vrcholového sportu a speciálních vojenských jednotek, práci s myšlením a základy kognitivně behaviorální terapie, základy meditace & mindfulness.
4. Health Coach – Absolvování programu vám pomůže nastartovat vlastní koučinkovou praxi zaměřenou na koučink zdravého životního stylu.
5. Podpora & Mentoring – Získáte možnost obracet se na nás pro podporu v řešení klientských problémů.
6. Certifikát – Získáte certifikát, který vás bude opravňovat k používání značky Health Coach  | Kouč zdravého životního stylu.


Jak probíhá výuka

Každý prezenční den kurzu kombinuje

 • vědecké poznatky a teorii
 • nácvik koučinku a
 • řešení reálných případových studií se zaměřením na zdravý životní styl.

Certifikát

Absolventi kurzu, kteří úspěšně absolvují závěrečnou zkoušku, získají vedle certifikátu “Health Coach – Kouč zdravého životního stylu” i osvědčení o rekvalifikaci na profesi “Kouč/Koučka”.

 


Vaši lektoři

Dr. Ivan Černohorský se dlouhodobě zabývá koučinkem manažerů a sportovců. Narodil se roku 1962 v Praze. V roce 1979 odešel do Německa, kde se věnoval vrcholovému sportu (šerm) a vystudoval národní hospodářství. Od roku 1990 do roku 1993 pracoval jako vědecký asistent na katedře mezinárodních vztahů a monetární ekonomie na univerzitě ve Würzburgu, kde 1993 získal postgraduální doktorát z ekonomie. V letech 1993–1997 pracoval v bankovnictví v Mnichově a v Praze. Od roku 1997 do roku 2005 řídil v ČR dceřiné společnosti německé Hypo-Bank, Baader Bank a nakonec působil jako generální ředitel Interbanky patřící do skupiny Bayerische Landesbank. Od roku 2005 působí v oblasti lidských zdrojů a vzdělávání. Pod značkou Mindset se věnuje vzdělávacím projektům „Mindset Coaching“, a „Mindset Health Coaching“ a “Mindset & Longevity”.

“Program vznikl z mé posedlosti  přírodními vědami, zejména nedávným výzkumem v oblasti evoluční biologie, biochemie a metabolismu. Začal jsem před mnoha lety poznatky postupně aplikovat sám na sebe s výsledkem, že jsem ještě nikdy nebyl tak fit a necítil se tak dobře jako nyní, v mých 61 letech. Před nějakou dobou ve mně uzrálo přesvědčení, že bych mohl  vědomosti týkající změn životního stylu spojit s metodami koučinku, zejména s know-how koučinku změny a poskytnout je ve formě transformačního programu veřejnosti.”


Mgr. Kamila Ulčová je koučka s výcvikem akreditovaným ICF s certifikátem NLC Professional Coaching Skills, moderátorka a kreativní autorka. Téměř 20 let se věnovala televiznímu, rozhlasovému i veřejnému moderování a práci v médiích. Nyní své zkušenosti s mezilidskou komunikací propojuje s profesionálním koučinkem osobního rozvoje, kde se snaží pomáhat lidem v úžasném procesu osobního růstu. “Neurokoučink, kterému se věnuji, je mezinárodně uznávaná koučovací služba, která se opírá především o poznatky moderní neurovědy. Jako kouč se snažím vždy mít na paměti, že klient i já jsme především dvě spolupracující lidské bytosti. Prioritou je pro mne vzájemný respekt, důvěra, bezpečí, lidskost, pozitivní přístup, náročnost a struktura celého procesu. Nezbytnou součástí mého přístupu ke koučinku je velká porce empatie a špetka humoru.” Kamila má desetiletou intenzivní zkušenost s keto dietou a low carb stravováním. Tyto osobní zkušenosti vychází z příběhu jejího života a přináší je v podobě Health coachingu všem účastníkům kurzu. “Pojďme se užitečně zamyslet nad svým životním stylem a přeberme kontrolu a odpovědnost nad svým zdravím, vitalitou i vzhledem. Se správnou strategií a přístupem můžeme změnit hrozně moc, můžeme najít to nejlepší v nás!” Kamila také píše a ilustruje, na svém kontě má několik úspěšných knih pro děti a teenagery. “S touhou vyprávět příběhy perem a štětcem jsem patrně přišla na svět. Je to má radost a můj svět, o který se moc ráda dělím.”Klára Zurynková

Od malička mne táta vedl ke sportu, závodně jsem lyžovala, hrála tenis, basketbal téměř 10 let. Po celou dobu jsem ve skrytu duše věřila, že budu tančit, hrát divadlo a zpívat. Nakonec jsem se protančila až na Janáčkovu Akademii múzických umění. Denní několikahodinový trénink, malý příjem potravy mi rozhodil hormonální systém a přibyly další zdravotní problémy. Mimo tanec jsme velmi často chodili po horách a mé tělo volalo o pomoc. Změna mého mindsetu, studia výživy a přístupu k mému tělu vyvrcholilo šťastným otěhotněním a narozením mé dcery Barunky. Vystudovala jsem si program akreditovaný MŠMT – Nové přístupy ve vzdělávání dětí, kde nás na výživu dětí a dospělých učila má velká inspirace Margit Slimáková. S Margit jsem v začátcích konzultovala klienty, abych neudělala ve stravě dětí a nastávajících maminek chybu a mnoho jsem se od ní naučila. O tělo a mysl jsem se nepřestala zajímat a nové vědecké poznatky a přístupy ke zdraví mi dávaly čím dál tím větší smysl. Rozhodla jsem se nastoupit na Mindset Akademii, kde jsem se stala Health a Mindset koučem pod vynikajícím vedením Ivana Černohorského a dalších skvělých lektorů. Mám velkou radost, že mohu být součástí týmu a také tohoto projektu a šířit osvětu o zdraví v komplexním pojetí těla, mysli a duše. Vždy máme na výběr a já jsem moc ráda, že jste si vybrali cestu zdravého, kvalitního a dlouhého života. Těším se na naší společnou cestu!


Mgr. Daniel Korda Narodil jsem v roce 1965. V dětství jsem hrál fotbal, jezdil na kole a zkoušel i další sporty a tak nikoho nepřekvapilo, že jsem v roce 1986 nastoupil na FTVS UK v Praze, kde jsem studoval trenérství a metodiku sportu. Po absolvování fakulty jsem u sportu zůstal. Začal jsem trénovat fotbal a působil jako trenér na všech výkonnostních úrovních včetně profesionální. Od roku 2010 jsem pracuji především s mladými hráči do 19 let. K tomu jsem začal připravovat kondiční tréninky. Postupně jsem se věnoval dalším sportům: kondičnímu boxu, in line bruslím, kalistenice atd. V roce 2018 jsem začal využívat měření variability srdeční frekvence (HRV), které nám dává informaci o stavu našeho organismu („doslova těla i ducha“) a ukazuje jaké okolnosti ovlivňují kvalitu našeho života a fyzického stavu. Nejen pravidelný pohyb, ale také úroveň stresu, strava, regenerace i kvalita spánku patří k pilířům zdravého životního stylu a ovlivňují naší HRV. Sledoval jsem tímto způsobem i některé své hráče a upravoval jim podle měření tréninkový režim. Na základě těchto zkušeností jsem se rozhodl dále vzdělávat a zařadil jsem do svého života půsty, otužování, dechová cvičení včetně studia systému zdravého dýchání oxygen advantage, který sám aktivně využívám, koučink a střídání pohybových aktivit. Rád jezdím na inlinech i přes 100 km, posiluji, držím si stále stejnou váhu a užívám si radost z pohybu. A své osobní a tréninkové zkušenosti předávám dál. Health & Longevity Coaching pro mě není jen o cvičení. Je to způsob života, vztah k sobě samému a nastavení vnitřní rovnováhy, která nám umožňuje mít radost z pohybu a ze života.


Reference

Mindset kurzy patří bezpochyby k tomu nejlepšímu, co mě na cestě v mém seberozvoji kdy potkalo. Vloni absolvovaný kurz koučinku mě nadchl a umožnil mi vnitřně se vrátit k sobě a k systematické práci s mým životem, abych ho prožívala naplno a co nejvíce k obrazu svému. Pomohl mi tuto cestu otevřít jiným a přinesl mi první klienty. Umožnil mi získat nadhled ve složitých životních situacích a oddálil moment vyhoření z některých z nich.

Přestože se můj život tak už vloni hodně zlepšil a celkově ani před tím nebyl v troskách, naopak naplněný a šťastný, necítila jsem se úplně dobře a začala jsem pociťovat to, co můj muž láskyplně nazývá „přicházející stáří“ a co jsem tedy rozhodně cítit nechtěla. Nabídka na kurz healthcoachingu tak přišla doslova na zavolanou.

Nejvíce mě zaujala míra změny a šíře dopadu, které jsem u sebe zaznamenala. Skutečně jsem po dvou měsících jiným člověkem a určitě lepším. Měla jsem pocit, že měnit určité zavedené stereotypy ve svém životním stylu bude pro mě velmi složité a obávala jsem se, že to všechno v kostce pro mě možná skutečně nebude – že všechny mé předky vždycky bolela záda, že mám štěstí, že mému muži neimponují vychrtliny a že prostě koloběh času nezastavím, a tak je normální, že se po čtyřicítce cítím jinak, než ve dvaceti.

Jsem ráda, že jsem samu sebe potěšila zjištěním, že to byl omyl, a že když je to pro mě, je to asi vážně pro každého. 7 kg dole už držím asi třetí týden, v jídle se zásadně neomezuji, hýbu se víc, než dříve, cítím se lépe, lépe spím a vím, že ještě mohu hodně věcí zlepšit a zdokonalit, a je tudíž pravděpodobné, že se třeba časem budu cítit ještě skvěleji. Je to povzbuzující změna, která mě přivedla k úplně jinému myšlení, studiu nových věcí, vyhledávání jiných článků, sledování jiných videí, jiné práci se sebou a např. i s mou milovanou rodinou, kterou jsem pro začátek učinila cukrfree.

Jsem nadšená z toho, jak úžasně pestré a obsáhlé curriculum jste zvládli zarámovat do dvouměsíčního programu. Byť jsem se s řadou fenoménů v kurzu probíraných již dříve setkala, chybělo mi u nich místo v mozaice, kam patří, a ostatní kameny do složení celku. Teď mám pocit, že to mám. Samozřejmě ne vše jsem si zapamatovala, ale pro mou práci mi stačí, že vím, kam se mám podívat a že chápu souvislosti. Např. jsem se již dříve potkala s fenoménem přerušovaného půstu a sama ho občas vyzkoušela, ale nevěděla jsem o jeho spojitosti s autofagií. Autofagie jako téma mě velmi zaujala, přečetla jsem si o ní a o apoptóze jako druhém autodestruktivním buněčném procesu různé další články a k přerušovanému půstu jsem začala přistupovat s větší přípravou (např. teď už vždy po alespoň dvou dnech ketodiety) a s větší pravidelností. Vyhledávám potraviny s resveratrolem (třeba čaj z křídlatky japonské, víno, vysokoprocentní čokoládu, pistácie a buráky) piju ibiškový čaj (hydroxycitrát), častěji si dopřávám saunu (hormeze), pokud večer hřeším jídlem, tak plísňovými sýry (spermidin) a červeným vínem (resveratrol), dokonce jsme si s mužem připomněli krásné chvíle strávené v Orient Expressu mezi Singapurem a Thajskem před 10 lety a dopřáli si vmístních zeměpisných šířkách ošklivě předražený durian (spermidin).

Podobně zajímavé pro mě bylo pochopit inzulinovou a leptinovou rezistenci. Myslím, že určitou míru inzulinové rezistence jsem pociťovala sama na sobě. To byly ty chvíle zoufalství, kdy jsem si uvědomila, že vlastně všechno dělám pořád stejně, nepřejídám se, nejím více sladké, ale pomaličku už několik let po troškách přibírám….a bude-li to tak pokračovat, brzy ze mě bude koule. Moje tělo už si prostě s mými oblíbenými italskými těstovinami, jasmínovou rýží, crunchy mysli a podobnými „zdravými“ potravinami neumělo poradit tolik, jako když mi bylo těch 20. Jsem ráda, že jsem se seznámila s učením Otto Wartburga, bohužel jsem si mohla jen povzdechnout, jak před patnácti lety dostávala moje maminka jako podpůrnou léčbu k léčbě rakoviny betaglukany, ale rozpuštěné v medu…, a na podporu výživy nutriční nápoje s vysokým podílem sacharidů.

Zásadním přínosem kurzu je pro mě uvědomění, jak klíčová je pro maximalizaci jakýchkoliv pozitivních efektů čehokoliv dlouhodobost a pravidelnost. To mi otevírá novou kapitolu pro práci s mými dosavadními klienty life koučinku. Zatím jsem se se všemi pohybovala v mezích transakčního koučinku, řešili jsme témata, pro něž byl tento model vhodný. Měli jsme radost z dosažených úspěchů a po kouskách revidovali a přidávali další kroky. Ale já vím, že většině z nich musím být nablízku, aby nepřišel relaps, a že výsledky jsou po většinou velmi křehké, aby byly najisto trvalé. Sama na sobě ale už dva měsíce aplikuji díky Vašemu mentoringu koučink transformativní a mám už tak také konkrétní příklad, kterým mohu ukázat, že to lze – samu sebe v přístupu ke svému zdraví a životnímu stylu.

Mgr. et Mgr. Eva Rybková, PhD., MBA 


 


Čím více vím, tím více si uvědomuji, že nevím nic a o to více vědět chci – nějak podobně to říkal Aristoteles. Bylo tedy otázkou času, kdy opět absolvuji cestu za dalším vzděláváním sebe sama a tak jsem jednoho dne objevila Ivanův MINDSET. Jeho úvodní věta na webových stránkách zní ,,Nejvýnosnější a nejbezpečnější investice je ta do vašeho vzdělání a osobního růstu‘‘. Naprosto souhlasím, volba byla tedy jasná, přihlásit se do jarního kurzu Mindset Health Coaching. Po absolvování kurzu mohu jen od srdce říci: ,,Ivanův projekt je úžasné, smysluplné dílo, které se na člověka dívá celostním způsobem, je to dílo, které pomáhá lidem k osobnímu růstu, fyzickému a mentálnímu zdraví. Nezbývá než poděkovat a těšit se na další smysluplné projekty’’.

Michaela Nováková


Jsem žena, „padesátka“. Žena středního věku, která si chtě nechtě uvědomuje, že po fyziologické stránce se s jejím tělem něco děje. Prý to je naprosto přirozený stav, se kterým se v životě setká každá z nás.  Období hormonální disharmonie, které nepřichází ze dne na den. Naopak, je to dlouhé období, které trvá několik let a logicky s prodlužujícím se věkem populace dochází i k prodlužování této životní etapy. Což není zanedbatelný faktor.

Do kurzu Health Coachingu jsem vstupovala s tím, že si utřídím a prohloubím informace týkající se zejména oblasti výživy, která mne nejvíce oslovuje. V průběhu kurzu jsem si začala více uvědomovat, že zdravý životní styl není jen o zdravém jídle, ale je úzce propojen s fyziologií zdraví, pohybem a fitness, koučinkem změny. Takže mé rozečtené knihy Faktomluva, Věk zdí a Africká zima zůstaly vzadu na nočním stolku a do popředí se draly tituly jako Cirkadiánní kód, Zdravá střeva a www.elearning.mindset.cz.

Jak tedy maximálně využít nabyté vědomosti z kurzu? Nadváhu neřeším, dietu jsem nikdy nedržela, pravidelně sportuji, stravuji se snad zdravě, spím dobře, nikdy jsem nekouřila, díky bohu jsem zatím celkem zdráva. Po chvíli přemýšlení jsem si dala dohromady obsah kurzu s mým věkem. Naskočilo to okamžitě. Využít nové informace pro utužení zdraví ženy ve středním věku, kdy hormonální a metabolická nerovnováha může vést k nadváze a špatné kondici. Stojí za to, být připravena. Znát způsoby a postupy, díky kterým se dá zmírnit celková disharmonie i změněné energetické toky a postupně tak navracet přirozenou rovnováhu. Získat kontrolu nad svými hormony, motivovat se k novým cílům a životním prožitkům. Zůstat déle mladá a uchovat si zdraví a vitalitu po celý život.

Ing. Martina Musilová, Absolventka Akreditovaného kurzu koučinku – Health Coaching, pro kouče zdravého životního stylu

Další reference naleznete zde. 

Alternativní kurzy:


Objednáním kurzu vyjadřujete svůj souhlas s Obchodními podmínkami Mindset Academy s.r.o.

OBJEDNAT KURZ