Často kladené otázky – FAQ


Je absolvování Online kurzu koučinku – Mindset Coaching® dostačující pro to, abych se mohl/a věnovat profesionálně koučinku?

Online kurz vám zprostředkuje vše co potřebujete, abyste získali základní povědomí o koučinku a jeho metodách, o filozofii koučinku a mentálním nastavení dobrého kouče. Nad rámec toho, jsou v kurzu obsažena praktická cvičení pro různé koučovací situace a koučovací otázky, kterými se můžete nechat inspirovat. Dobrým koučem se ale nestanete přes noc. Vyžaduje to zkušenosti a celoživotní vzdělávání. Dívejte se na tento kurz jako na základní výbavu, kterou dostanete před tím, než se vydáte na nekončící cestu osobního růstu.

Jak začít koučovat, když nemám s koučinkem žádné zkušenosti?

Koučink můžete začít nacvičovat prakticky v každé konverzaci. Nesnažte se za každou cenu vyjádřit váš názor, ale učte se naslouchat. Zkuste si vždy představit, co si váš protějšek myslí a co asi cítí. Klaďte takové otázky, abyste ho pochopili. Dejte mu najevo, že to, co on říká, vás upřímně zajímá. Nekritizujte a akceptujte, že různí lidé mohou mít různé názory. Koučink není o vás, ale o vašem protějšku. Pokud toto vše začnete aplikovat, uvidíte, že se ve vašem okolí začnou dít divy.

Co mám dělat, abych získal/a první klienty?

Nejlepší reklama je doporučení. Začněte koučovat zdarma vaše známé a kamarády. Všem doporučuji specializovat se na nějaké téma nebo ohraničenou cílovou skupinu. Může to být specializace na mentální koučink ve sportu, koučink zaměřený na zdravý životní styl,  koučink obchodníků, dětí, rodinný life koučink, specializace na finanční problémy, vztah člověka a psa, otázky leadershipu a mnoho dalších. Důležité je, abyste v dané oblasti získali expertízu. Založte si Facebookovou skupinu, kde se budete vašemu tématu věnovat a získávat příznivce a klienty.

Mohu s certifikátem Mindset Coaching® koučovat v ČR i zahraničí?

Ano. Ve většině států není koučink státem regulovaná profese (ani v ČR). V ČR má většina koučů živnostenský list na poradenskou činnost. Informujete se prosím, jaká je situace v konkrétní zemi. S certifikátem Mindset Coaching® můžete tedy provozovat koučink v ČR (+ŽL) i v zahraničí.

Jak se liší  Online kurzu koučinku – Mindset Coaching®  a Akreditovaný kurz koučinku (MŠMT)?

Online kurz koučinku je součástí kurzu akreditovaného Ministerstvem školství mládeže tělovýchovy (MŠMT). Akreditovaný kurz má prezenční část, která obsahuje 61 hodin přednášek a praktického výcviku. Kurz akreditovaný MŠMT je tedy podstatně časově náročnější, ale přináší výhodu interakce s lektorem, s ostatními účastníky a hlavně možnost praktického nácviku koučovacích situací.

Mohu si objednat zvlášť Online kurz a pak prezenční část kurzu akreditovaného (MŠMT)?

Ano, pokud si objednáte Online kurz koučinku a následně Akreditovaný kurz, cena uhrazená za Online kurz vám bude plně započtena.