Co mě nejvíce zaujalo a ovlivnilo v kurzu Health Coachingu

v kategoriích: blog, Reference


Mindset kurzy patří bezpochyby k tomu nejlepšímu, co mě na cestě v mém seberozvoji kdy potkalo. Vloni absolvovaný kurz koučinku mě nadchl a umožnil mi vnitřně se vrátit k sobě a k systematické práci s mým životem, abych ho prožívala naplno a co nejvíce k obrazu svému. Pomohl mi tuto cestu otevřít jiným a přinesl mi první klienty. Umožnil mi získat nadhled ve složitých životních situacích a oddálil moment vyhoření z některých z nich.

Přestože se můj život tak už vloni hodně zlepšil a celkově ani před tím nebyl v troskách, naopak naplněný a šťastný, necítila jsem se úplně dobře a začala jsem pociťovat to, co můj muž láskyplně nazývá „přicházející stáří“ a co jsem tedy rozhodně cítit nechtěla. Nabídka na kurz healthcoachingu tak přišla doslova na zavolanou.

Nejvíce mě zaujala míra změny a šíře dopadu, které jsem u sebe zaznamenala. Skutečně jsem po dvou měsících jiným člověkem a určitě lepším. Měla jsem pocit, že měnit určité zavedené stereotypy ve svém životním stylu bude pro mě velmi složité a obávala jsem se, že to všechno v kostce pro mě možná skutečně nebude – že všechny mé předky vždycky bolela záda, že mám štěstí, že mému muži neimponují vychrtliny a že prostě koloběh času nezastavím, a tak je normální, že se po čtyřicítce cítím jinak, než ve dvaceti.

Jsem ráda, že jsem samu sebe potěšila zjištěním, že to byl omyl, a že když je to pro mě, je to asi vážně pro každého. 7 kg dole už držím asi třetí týden, v jídle se zásadně neomezuji, hýbu se víc, než dříve, cítím se lépe, lépe spím a vím, že ještě mohu hodně věcí zlepšit a zdokonalit, a je tudíž pravděpodobné, že se třeba časem budu cítit ještě skvěleji. Je to povzbuzující změna, která mě přivedla k úplně jinému myšlení, studiu nových věcí, vyhledávání jiných článků, sledování jiných videí, jiné práci se sebou a např. i s mou milovanou rodinou, kterou jsem pro začátek učinila cukrfree.

Jsem nadšená z toho, jak úžasně pestré a obsáhlé curriculum jste zvládli zarámovat do dvouměsíčního programu. Byť jsem se s řadou fenoménů v kurzu probíraných již dříve setkala, chybělo mi u nich místo v mozaice, kam patří, a ostatní kameny do složení celku. Teď mám pocit, že to mám. Samozřejmě ne vše jsem si zapamatovala, ale pro mou práci mi stačí, že vím, kam se mám podívat a že chápu souvislosti. Např. jsem se již dříve potkala s fenoménem přerušovaného půstu a sama ho občas vyzkoušela, ale nevěděla jsem o jeho spojitosti s autofagií. Autofagie jako téma mě velmi zaujala, přečetla jsem si o ní a o apoptóze jako druhém autodestruktivním buněčném procesu různé další články a k přerušovanému půstu jsem začala přistupovat s větší přípravou (např. teď už vždy po alespoň dvou dnech ketodiety) a s větší pravidelností. Vyhledávám potraviny s resveratrolem (třeba čaj z křídlatky japonské, víno, vysokoprocentní čokoládu, pistácie a buráky) piju ibiškový čaj (hydroxycitrát), častěji si dopřávám saunu (hormeze), pokud večer hřeším jídlem, tak plísňovými sýry (spermidin) a červeným vínem (resveratrol), dokonce jsme si s mužem připomněli krásné chvíle strávené v Orient Expressu mezi Singapurem a Thajskem před 10 lety a dopřáli si vmístních zeměpisných šířkách ošklivě předražený durian (spermidin).

Podobně zajímavé pro mě bylo pochopit inzulinovou a leptinovou rezistenci. Myslím, že určitou míru inzulinové rezistence jsem pociťovala sama na sobě. To byly ty chvíle zoufalství, kdy jsem si uvědomila, že vlastně všechno dělám pořád stejně, nepřejídám se, nejím více sladké, ale pomaličku už několik let po troškách přibírám….a bude-li to tak pokračovat, brzy ze mě bude koule. Moje tělo už si prostě s mými oblíbenými italskými těstovinami, jasmínovou rýží, crunchy mysli a podobnými „zdravými“ potravinami neumělo poradit tolik, jako když mi bylo těch 20. Jsem ráda, že jsem se seznámila s učením Otto Wartburga, bohužel jsem si mohla jen povzdechnout, jak před patnácti lety dostávala moje maminka jako podpůrnou léčbu k léčbě rakoviny betaglukany, ale rozpuštěné v medu…, a na podporu výživy nutriční nápoje s vysokým podílem sacharidů.

Zásadním přínosem kurzu je pro mě uvědomění, jak klíčová je pro maximalizaci jakýchkoliv pozitivních efektů čehokoliv dlouhodobost a pravidelnost. To mi otevírá novou kapitolu pro práci s mými dosavadními klienty life koučinku. Zatím jsem se se všemi pohybovala v mezích transakčního koučinku, řešili jsme témata, pro něž byl tento model vhodný. Měli jsme radost z dosažených úspěchů a po kouskách revidovali a přidávali další kroky. Ale já vím, že většině z nich musím být nablízku, aby nepřišel relaps, a že výsledky jsou po většinou velmi křehké, aby byly najisto trvalé. Sama na sobě ale už dva měsíce aplikuji díky Vašemu mentoringu koučink transformativní a mám už tak také konkrétní příklad, kterým mohu ukázat, že to lze – samu sebe v přístupu ke svému zdraví a životnímu stylu.

Formát dvou stran A4 neumožňuje vypíchnout všechno. Síla tohoto kurzu je vjeho multidisciplinaritě a jednoduché přehlednosti. Jste úžasný team a každý z Vás dává kurzu jinou neuvěřitelnou přidanou hodnotu. Děkuji Aniččce za perfektní skripta, Kamile za velmi inspirativní koučinková cvičení, Kubovi za rolování, Amy Cuddy a sestavu na mobilitu a Ivanovi za jeho precizně zpracovaná všechna témata v health coachingu, která mi umožnila uskutečnit v životě VELKOU změnu.

Mgr. et Mgr. Eva Rybková, PhD., MBA