Program pro radikální změnu životního stylu


 • Název: Program pro radikální změnu životního stylu | 26 týdenní program pro změnu životního stylu a snížení biologického věku
 • O čem to je:

  V roce 2017 na podzim se stalo to, co každý rok. Při změně letního času na zimní jsem přestal jezdit na kole a začal chodit každý den do fitnessu, kde jsem sice posiloval, ale zdaleka neměl takový energetický výdej jako v létě. Zároveň jsem přesedlal z piva po kole na čaj s medem. Během asi 2 měsíců jsem přibral cca 5 kg. Je mi 61 a celý život sportuji. Přesto se mi v minulosti jen velmi obtížně dařilo udržet si konstantní váhu pod BMI 25. Zjistil jsem, že musím běhat 10 km denně nebo jezdit minimálně 1000 km měsíčně na kole ve výrazně kopcovitém terénu, abych nezačal automaticky přibírat. Celý život, bez trvalých úspěchů, experimentuji se složením jídelníčku. Začal jsem se zabývat metabolismem a dostal se až na úroveň fungování mitochondrií a jejich zásadní roli pro zdraví každého organismu. Změna nastala, až když jsem narazil na vědecké poznatky o tom, jaký dopad má vysoký obsah jednoduchých sacharidů ve stravě na naše zdraví. Vědecký výzkum posledních let nám umožňuje chápat biologické procesy stárnutí na buněčné i molekulární úrovni a vyvíjet strategie, které nás chrání nejen před civilizačními chorobami, ale dokáží zpomalit nebo dokonce zvrátit proces stárnutí.

  S mým programem můžete nastartovat změnu životního stylu. Cílem je

  • prevence civilizačních chorob jako jsou rakovina, kardiovaskulární choroby, diabetes, metabolický syndrom a dalších,
  • snížení vašeho biologického věku,
  • zvýšení vitality a kondice,
  • zhubnutí a/nebo zlepšení tělesné kompozice,
  • snížení zánětlivosti organismu a bolesti,
  • zlepšení kognitivních schopností,
  • zvýšení mentální odolnosti a
  • snížení hladiny stresu.

  PROGRAM VÁM POSKYTNE

  • detailní plá na každý den,
  • znalosti potřebné k udržitelné změně,
  • vyhodnocování a zpětnou vazbu ohledně vašeho pokroku a v neposlední řadě
  • mentální podporu

   

 • Cena: 590 Kč vč. DPH

Objednat

Cíl programu

Všichni víme, že bychom měli zdravě jíst, více se hýbat, nestresovat se apod. Kdyby to bylo tak jednoduché, jsme nejzdravější národ na světě. Statistiky ale hovoří o pravém opaku… Změnit zaryté návyky a začít se chovat zodpovědně ke svému zdraví je ale velmi obtížné a málokdo to zvládne sám. K iniciaci trvalé změny životního stylu jsou třeba znalosti, zpětná vazba, externí podpora a v neposlední řadě čas.

Program na 26 týdnů

Program obsahuje nové a někdy i překvapivé informace o tom, proč a jak byste měli změnit váš životní styl.

Ideálně si je přečtěte před začátkem programu všechny najednou a dle potřeby se k nim později můžete vracet. Pokud ale nemáte čas nebo chuť, můžete je číst postupně v průběhu programu, eventuálně si vyhledat témata, která vás nejvíc zajímají nebo jsou pro vás, ve vaši specifické situaci nejvíc relevantní.

Detailní plán

Všechny cíle jsou k ničemu, pokud nemáte detailní plán, jak cíle dosáhnout. Cílem tohoto programu je, abyste se opět cítili dobře a strávili pokud možno co největší část života v plné síle a ve zdraví. Diář obsahuje detailní roční plán na každý týden i na každý den, do kterého si budete zapisovat váš pokrok na cestě ke změně. 

K tomuto účelu jsme vyvinuli unikátní bodový systém, který vám bude pomáhat určit, ve které oblasti jste si v minulém týdnu vedli dobře a kde byste měli přidat.

Obsah programu

Jak to s námi vypadá

Náš zdravotní systém dělá velké pokroky v léčení akutních onemocnění, ale není nastaven a nemá kapacity na to, aby lidem pomáhal měnit jejich rizikové chování. Bohužel se většinou zaměřuje pouze na léčení symptomů a ne na prvotní příčiny chorob.

Problém s dietami

Dieta, při které máte hlad, je psychicky nesmírně náročná a dlouhodobě neudržitelná. Jakákoliv dieta je k ničemu, pokud nevede k trvalé změně životního stylu.

 

Stárnutí a biologický věk

Podle průzkumu, který dělal Daniel W. Belsky s dalšími z Duke University v roce 2015,  jsou rozdíly v biologickém věku oproti věku skutečnému (kalendářnímu) opravdu obrovské. Důvodem je rychlost stárnutí, která se člověk od člověka liší až o pětinásobek.

Autofagie

Autofagie doslova znamená “sebepojídání” a lze si ho představit jako jakýsi “úklid” v buňce, na který v době nadbytku živin, a tedy i buněčného růstu, nebyl čas.

 

Půsty

Buňky reagují na přerušované hladovění zapojením se do koordinované adaptivní stresové reakce, která vede ke zvýšené expresi antioxidační obrany, opravě DNA, kontrole kvality proteinů, mitochondriální biogenezi, autofagii a snížení zánětlivosti.

Mikrobiom

Poměr počtu mikroorganismů, které žijí v našem trávicím traktu (bakterie, archea, viry, houby), k našim vlastním buňkám se uvádí někde v rozmezí 90:10 až 50:50. Poměr genů těchto organismů k našim vlastním genům se pohybuje dokonce někde kolem 100:1 (23.000 lidských genů = 1 % ke 2-20 milionům mikrobiálních genů = 99 %).

Metabolismus, mitochondrie a pohyb

Mitochondrie jsou organely (=buněčné orgány), které se nachází ve velkém počtu v téměř všech buňkách všech vícebuněčných organismů (u lidí vyjma červených krvinek). Fungování a kvalita mitochondrií rozhodují o tom, zda a kdy onemocníte nějakou civilizační chorobou. 

Cukr, inzulin a změna životního stylu

Složení našeho jídelníčku by pokud možno nemělo způsobovat prudké výkyvy krevního cukru a následně hladiny inzulinu. Existuje řada důvodů k tomu, proč je žádoucí držet hladinu inzulinu v krvi na pokud možno stabilní a nízké úrovni.

Argumenty pro nízkosacharidový životní styl

Abychom pochopili náš metabolismus, je dobré se oprostit od tradičního myšlení, že tloustnutí a obezita jsou způsobeny výlučně tím, že přijímáme víc energie, než kolik jí spotřebujeme. Náš organismus nefunguje tímto mechanicko-lineárním způsobem, který zcela ignoruje signální efekty jednotlivých makroživin.

Role dlouhodobého stresu

Chronický stres může mít na metabolismus větší efekt, než je složení stravy. Stres je důležitý mechanismus našeho těla, kterým reaguje na jakékoliv bezprostřední ohrožení (fyzické nebo sociální), zranění nebo nemoc. Stres má ale zároveň dopad na metabolismus a pokud trvá dlouho, podepíše se to na našem fyzickém zdraví.

Cirkadiánní rytmus

Narušený cirkadiánní rytmus podporuje nejen inzulinovou rezistenci a tloustnutí, ale i celou řadu onemocnění jakou jsou kardiovaskulární choroby, rakovina, Alzheimer, deprese a mnoho dalších. 

 

Jak docílit trvalé změny životního stylu

Podvědomě se bráníme jakékoliv změně. Má to pravděpodobně evoluční důvody. Pro náš mozek je jednodušší a energeticky úspornější vytvářet návyky a rutiny z opakujících se aktivit. To je sice výhodné a velmi pohodlné, ale jen pokud jsou to návyky, které jsou v souladu s našimi cíli, podporují naše zdraví a pocit spokojenosti. Bohužel vytváříme i takové návyky, které nám vyloženě škodí.


Program & plán

 • Nutriční plán & Legenda k nutričnímu plánu
 • Pohybový plán & Legenda k pohybovému plánu
 • Plán pro imunitu a relaxaci & Legenda k plánů pro imunitu a relaxaci

Plán a evidence pokroku k programu pro radikální změnu

Jak jste na tom? Parametry/biomarkery na začátku
1. Týden – Plán vs. realita
2. Týden – Plán vs. realita
3. Týden – Plán vs. realita
4. Týden – Plán vs. realita
Jak si vedete? Parametry/biomarkery po 4 týdnech
5. Týden – Plán vs. realita
6. Týden – Plán vs. realita
7. Týden – Plán vs. realita
8. Týden – Plán vs. realita
Jak si vedete? Parametry/biomarkery po 8 týdnech
9. Týden – Plán vs. realita
10. Týden – Plán vs. realita
11. Týden – Plán vs. realita
12. Týden – Plán vs. realita
Jak si vedete? Parametry/biomarkery po 12 týdnech
13. Týden – Plán vs. realita
14. Týden – Plán vs. realita
15. Týden – Plán vs. realita
16. Týden – Plán vs. realita
Jak si vedete? Parametry/biomarkery po 16 týdnech
17. Týden – Plán vs. realita
18. Týden – Plán vs. realita
19. Týden – Plán vs. realita
20. Týden – Plán vs. realita
Jak si vedete? Parametry/biomarkery po 20 týdnech
21. Týden – Plán vs. realita
22. Týden – Plán vs. realita
23. Týden – Plán vs. realita
24. Týden – Plán vs. realita
Jak si vedete? Parametry/biomarkery po 24 týdnech
25. Týden – Plán vs. realita
26. Týden – Plán vs. realita
Povedla se vám transformace? Závěrečné vyhodnocení po 26 týdnech

 

Pro koho je program určen?

Program je určen pro toho, kdo má zájem o změnu životního stylu tak, aby zpomalil proces stárnutí, zvýšil svoji vitalitu a kondicizhubnul a vypadal zase svěže a zdravě, snížil zánětlivost organismu, zlepšil své kognitivní schopnosti, mentální odolnost a snížil hladinu stresu.

 


AUTOR

 

Dr. Ivan Černohorský se dlouhodobě zabývá koučinkem manažerů a sportovců. Narodil se roku 1962 v Praze. V roce 1979 odešel do Německa, kde se věnoval vrcholovému sportu (šerm) a vystudoval národní hospodářství. Od roku 1990 do roku 1993 pracoval jako vědecký asistent na katedře mezinárodních vztahů a monetární ekonomie na univerzitě ve Würzburgu, kde 1993 získal postgraduální doktorát z ekonomie. V letech 1993–1997 pracoval v bankovnictví v Mnichově a v Praze. Od roku 1997 do roku 2005 řídil v ČR dceřiné společnosti německé Hypo-Bank, Baader Bank a nakonec působil jako generální ředitel Interbanky patřící do skupiny Bayerische Landesbank. Od roku 2005 působí v oblasti lidských zdrojů. Pod značkou Mindset se věnuje vzdělávacím projektům „Mindset Coaching“, „Mindset Health Coaching“.

“Program vznikl z mé posedlosti  přírodními vědami, zejména nedávným výzkumem z oblasti evoluční biologie, biochemie a metabolismu. Začal jsem před několika lety poznatky postupně aplikovat sám na sebe s výsledkem, že jsem ještě nikdy nebyl tak fit a necítil se tak dobře jako nyní, v mých 61 letech. Před nějakou dobou ve mně uzrálo přesvědčení, že bych mohl  vědomosti týkající změn životního stylu spojit s metodami koučinku, zejména s know-how koučinku změny a poskytnout je ve formě transformačního programu veřejnosti.”

 
Objednat program